Pielęgnacja włosów – naturalna a profesjonalna

Pielęgnacja włosów – naturalna a profesjonalna

Zmiany trendów w pielęgnacji włosów wydają się zmierzać w różnych kierunkach. Z jednej strony rośnie tendencja do minimalizmu i ekologii, a wraz nią naturalne kosmetyki.

Z drugiej strony wiele osób jest zwolennikami tzw. pielęgnacji profesjonalnej. Każda pielęgnacja włosów ma jednak swoje wady i zalety. Czym różnią się obydwie metody? Przede wszystkim, naturalna pielęgnacja włosów zakłada odstawienie produktów mających składniki syntetyczne, takie jak parafina i jej pochodne, silikony, i tzw. poliquaty.

Oprócz tego, do swojej rutyny pielęgnacyjnej wprowadza się produkty takie jak oleje, naturalne mgiełki, hydrolaty i inne półprodukty – np. żel aloesowy lub kwas hialuronowy. Niestety, na efekty musimy nieco poczekać – z początku możemy zaobserwować pogorszenie stanu włosów. Z kolei kosmetyki profesjonalne kojarzone są z salonami fryzjerskimi – zapewniają one atrakcyjny efekt wizualny w krótkim czasie, jednak po wypłukiwaniu się tych kosmetyków stopniowo obserwujemy faktyczny stan naszych włosów.

Zarówno kosmetyki naturalne, jak i profesjonalne mają swoje określone zastosowanie i sprawdzą się w różnych przypadkach. Kluczem jest poznanie potrzeb swoich włosów i używanie kosmetyków zgodnie z przeznaczeniem.

Dodaj komentarz