Oferta kosmetyków ekologicznych na polskim rynku

Oferta kosmetyków ekologicznych na polskim rynku

Ruch zero waste przestaje być w Polsce tylko trendem, a zaczyna być świadomym stylem życia. Konsumenci coraz chętniej wybierają kosmetyki ekologiczne, oraz takie, których opakowania zawierają jak najmniej plastiku. Zero waste polega na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów, których nie da się przetworzyć ponownie, czyli najczęściej opakowań plastikowych.

Z tego powodu na rynku polskim pojawia się coraz więcej kosmetyków wykonanych z naturalnych surowców, w recyklingowanych opakowaniach lub nadających się do recyklingu. Hitem ostatnich lat okazują się być szampony w kostce. Są to szampony przypominające konsystencją tradycyjne mydło, jednak o pH zbliżonym do odczynu skóry. Asortyment, jeśli chodzi o kosmetyki zero waste rozrasta się w zaskakującym tempie.


Zobacz również: naturalne kosmetyki marki


Największy wybór znajdziemy w Internecie, jednak coraz częściej drogerie stacjonarne poszerzają swoją ofertę. Zero waste to ruch, z którym powiązane są zyskujące coraz większą popularność kosmetyki naturalne nie tylko oleje, mydła, czy hydrolaty. Naturalne kosmetyki mają obecnie w ofercie również największe marki kosmetyczne w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz