Mezoterapia. Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia. Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia to popularny zabieg, który wykorzystywany jest najczęściej w medycynie estetycznej. To sposób, dzięki któremu można cieszyć się gładką i jędrną skórą.

Mezoterapia poprawia koloryt skóry, redukuje blizny i cellulit oraz przebarwienia. Dzięki zabiegowi można pozbyć się zmarszczek oraz rozstępów. Mezoterapia pomaga także w rozwiązaniu problemu łysienia oraz nadmiernie wypadających włosów. Jest to popularny zabieg, ponieważ wykazuje się wysoką skutecznością. W przypadku chęci zastosowania jej prewencyjnie, warto wybrać się na zabieg około 25 roku życia. Po ukończeniu 30 roku życia, warto korzystać z mezoterapii regularnie.

Przebieg zabiegu

Mezoterapia dzieli się na igłową i bezigłową. W drugim przypadku podczas zabiegu wykorzystywana jest elektroporacja. Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, mezoterapia ma największe znaczenie. Przed zabiegiem pacjent udaje się na konsultację, na której określa swoje oczekiwania, a specjalista proponuje mu najlepsze rozwiązania. Jeśli nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, zostaje wyznaczony termin. Osoby, które mają niski próg bólu, mogą skorzystać z kremu znieczulającego.


Sprawdź jak działa mezoterapia.

Zapraszamy do: Salon Odrodzenie – https://www.salonodrodzenie.pl/mezoterapia-iglowa/


Po upływie określonego czasu, który pozwala na zadziałanie kremu, specjalista przystępuje do wykonania zabiegu. Wstrzyknięcia określonego środka leczniczego, wykonywane są w równych odstępach. Zabieg trwa nie więcej niż 20 minut. Do kilku dni po wykonaniu mezoterapii, skóra w miejscu podania preparatu może być zaczerwieniona. Zabiegi należy powtarzać, ich ilość zależy od indywidualnych cech skóry. Po zabiegu należy zrezygnować z alkoholu oraz opalania i korzystania z sauny. O wszystkich ważnych zaleceniach po i przed zabiegiem, powinien powiadomić lekarz.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • ciąża i laktacja,
  • infekcje skórne,
  • choroba nowotworowa,
  • zażywanie leków, które zmniejszają krzepliwość krwi,
  • alergia na preparat, który ma zostać zastosowany podczas zabiegu.

Dodaj komentarz